Справу вбивці Степана Бандери розсекретили, документи доступні онлайн

Документи убивці Степана Бандери, який мав низку імен – агент «Тарас», Гімназист», «Олег», Григорій Мороз, Бронислав Качур, Йозеф Леманн та Алєксандр Крилов, хоч справжнє його ім’я Богдан Сташинський, розсекретили. Справа доступна у вільному доступі на сайті Архіву Служби зовнішньої розвідки України. 

Про це повідомляє Zik із посиланням на Історичну правду.

«Він вбив Степана Бандеру та Лева Ребета у Мюнхені. Останнього – взагалі без слідів. Лікарі констатували інфаркт. Його ніхто не побачив. Ідеальне вбивство.

З Бандерою так чисто не вийшло – лікарям вдалося знайти рештки цианіду в організмі. Але у версіях слідство заплуталося: однією з основних називали самогубство на ґрунті проблем Бандери із дружиною», – йдеться у матеріалі.

У молоді роки Сташинський був прихильником українського підпільного руху. Але опинився під ковпаком радянських спецслужб. Він мав обрати: піти на співпрацю із спецслужбами і врятувати батьків від заслання у Сибір, або зберегти вірність ідеям боротьби за українську незалежність та приректи родину на репресії.

Батьки його вибору не зрозуміли. Хоч син вважав, що рятує у такий спосіб їхні життя. Також він спричинився своїми діями до вбивства нареченого рідної сестри. Ясна річ, незабаром він став ізгоєм для родини. А з часом зрікся і свого українства.

Згодом Сташинський зрадить і своїх нових господарів. Ввечері 12 серпня 1961 року, за три години до початку будівництва Берлінського муру, він втік до Західного Берліну і згодом розкрив усі секрети КГБ, які знав. Це був один з найбільших провалів всесильного КГБ за всю його історію.

Справа агента “Тараса” доступна у вільному доступі на сайті Архіву Служби зовнішньої розвідки України.

Comments

comments