У Львові приватні перевізники скасовують пільги на проїзд пенсіонерам

427

За словами перевізників, пільги на транспортні послуги пенсіонерам не передбачені Законами України.

Приватні перевізники Львова вирішили запровадити оплату за проїзд пенсіонерам, починаючи з 20 січня цього року. Про це йдеться у повідомленні Всеукраїнської асоціації автомобільних перевізників, повідомляє tvoemisto.tv.

«Ситуація заходить в тупик через невирішення цієї проблеми з боку Верховної Ради України та Кабінету міністрів України. Пенсіонерам пільги на транспортні послуги не передбачені Законами України», – йдеться в повідомленні.

Голова Асоціації перевізників Львівщини Іван Велійка в коментарі Zaxid.net зазначив, що мова йде саме про приватних перевізників, які вирішили запровадити стовідсоткову оплату за проїзд для пенсіонерів за віком, мотивуючи своє рішення тим, що, саме в законах пільги для пенсіонерів не передбачені.

За його словами, з 20 січня пенсіонери мають платити повну вартість проїзду у приміських, міжміських, а також у міських автобусах, які обслуговують приватні перевізники. Решта пільговиків – учасники бойових дій, люди з інвалідністю, діти з багатодітних сімей та інші – і надалі користуватимуться маршрутками безкоштовно.

Водночас, за словами заступника начальника управління транспорту ЛМР Ігора Собенка, на сьогоднішній день ніяких рішень стосовно скасування пільг на проїзд в міському транспорті не приймалося.

«До нас ніяких звернень про скасування чи обмеження пільг від перевізників не надходило. Стосовно підпорядкованих місту комунальних підприємств – ніякі пільги скасовуватися не будуть. Якщо будуть прийматися якісь рішення – то це відбудеться на рівні міста. Якщо це правомірно, то пільги будуть скасовуватися для всіх перевізників Львова, якщо такі дії суперечать закону – то такі пільги не можуть бути скасованими», – сказав він під час брифінгу.

За його словами, протягом останніх років перевізники не отримували відшкодування повної вартості проїзду пільгових категорій, за підтрахунками вони отримували 10-15%. Це пов’язано з тим, що в бюджеті міста немає коштів на відшкодування пільгового проїзду в повному обсязі.

Також він додав, що в разі надходження повідомлень від приватних перевізників, управління транспорту буде реагувати на них спільно з юристами та управлінням соціального захисту.

Найбільшим перевізником Львова є комунальне АТП-1, що обслуговує маршрути №1А, 2А, 3А, 4А, 5А, 6А, 9, 10, 16, 20, 28, 29, 32, 37, 45, 46, 47а, 55, 56 та нічні. На решті маршрутів працюють приватні перевізники «Міра і К», АТП-14630, «Фіакр-Львів», «Успіх БМ».

Нагадаємо, з 18 грудня 2017 року у львівських маршрутках подорожчав проїзд. У жовтні 2017 року в міськраді вже порушували питання про запровадження плати за проїзд для пенсіонерів.