Мукачево змогло, а Львів не може. Як у маленькому місті запровадили е-квиток на транспорті

389

Кілька тижнів тому ваш покірний відвідав місто Мукачево. Окрім того, що вдалося прогулятися містом, так ще й познайомився з місцевим транспортом.

Ніколи би не міг подумати, що він набагато краще розвинений чим у нас у Львові.

Перед тим, як розповісти про особливості транспорту у Мукачево для роздумів наведу кілька цифр.

Отже, населення міста Лева складає близько 750 тисяч людей, Мукачева – близько 80-ти. Це фактично у 9 разів (!) менше.

Тим не менше, це не заважає місту мати європейський транспорт на відміну від нас. Скажіть мені скільки львів’янам вже обіцяють е-квиток? Тривалий час, що навіть пригадати не можу.

В Мукачево ж цього року щоб знали наші читачі закупили нові автобуси й ввели електронний квиток. Уявіть собі яким було моє здивування, коли я сідаю на зупинці в автобус, а там стоїть так званий турнікет, який не пропускає у салон.

Люди поперед мене проходять, а я змушений вертатися у кіоск за квитком. Отакої… Водій тут повністю звільнений від роботи з грошима. Його завдання вести транспортний засіб, а не рахувати гроші та видавати решту.

Будете сміятися, але мені прийшлося пропустити одну маршрутку, адже пішов у кіоск купувати квиток. Неважливо що вони продають навіть там де є в асортименті є продукти, хімія і так далі, але ж продаються.

Це так званий разовий квиток. Як він діє?

Все просто, при посадці у салон скануєш квиток, турнікет видає зелене світло й тебе пропускає.

Також він зчитує картку Мукачівця (її можуть оформити лише місцеві мешканці) і кредитку Mastercard з технологією PayPass.

Звичайно, Мукачево – це не Львів, де їздить велика кількість транспорту, але все ж люди звикли до такого виду оплати за проїзд і ніхто не сперечається коли заходять у салон.

Що цікаво, відчиняє водій і задні двері, але не завжди. Лише тоді, коли на зупинках нема людей при посадці. А так, пасажири виходять через передні двері.

Чув що й пільговики тут також їздять. При пред’явленні посвідчення водій пропускає через турнікет без жодних сканувань.

Скажіть мені тепер будь ласка, читачі блогу, невже у місті Лева важко зробити подібні речі? Для цього треба весь транспорт міста підвести під один знаменник, закупити великі автобуси, а розвалюхи відправити на металолом.

Джерело: inlviv.in.ua