Сьогодні відзначаємо День української писемності та мови і вшановуємо Нестора літописця

День української писемності та мови – свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада

Свято встановлено 9 листопада 1997 року, коли президент України Леонід Кучма на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства видав Указ № 1241/97 «Про День української писемності та мови». В Указі зазначено: «Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада – в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора літописця».

За православним календарем сьогодні – день вшанування пам’яті Преподобного Нестора літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Нестор літописець (близько 1056, Київ – близько 1114, Київ) – київський літописець і письменник-агіограф. З 1073 року – чернець Києво-Печерського монастиря. Автор Житій святих князів Бориса і Гліба та Феодосія Печерського. Вважається упорядником (за іншою версією – автором) Повісті минулих літ. Помер і похований у Києво-Печерському монастирі.

У День української писемності та мови за традицією покладають квіти до пам’ятника Несторові-літописцю; відзначають найкращих популяризаторів українського слова; заохочують видавництва, які випускають літературу українською мовою; стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика.

Нагадаємо, також сьогодні на Українському радіо традиційно відбувається радіодиктант національної єдності. Цю акцію започатковано 2000 року. Відтоді щороку всі охочі можуть взяти участь у написанні радіодиктанту та не стільки з’ясувати, чи добре знають українську мову, як продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово.

Джерело: gazeta.lviv.ua

Додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини