Куди піти на вихідних у Львові: концерти, театр, фільми, виставки

Театр

Львівський національний академічний театр опери та балету ім. Соломії Крушельницької (просп. Свободи, 28) 22 жовтня, на 18:00 запрошує на оперу «Сільська честь»

«Сільська честь» – вистава про любов та пристрасть, про ревнощі і зраду. Головна героїня опери, покинута своїм коханим і засліплена ревнощами, намагається будь-якими способами повернути його, але її дії призводять до загибелі нареченого.

Чарівна з перших тактів музика Масканьї – це справжнє відкриття для меломанів: яскраві мелодії, чудові хорові номери та ансамблі.

Виконується італійською мовою з українськими субтитрами
Тривалість: 1 год 30 хв
Вартість квитків: 50-300 грн

Також у суботу о 16:00 та у неділю о 15:00 і о 16:00 Львівський національний академічний театр опери та балету ім. Соломії Крушельницької (просп. Свободи, 28) запрошує на камерні вечори «Музика дзеркальної зали»

Із початком нового творчого сезону у Львівському національному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької продовжив свою роботу дзеркальний зал, зокрема вечори камерної музики в ньому.
Тривалість: 1 год
Вартість квитків: 100 грн

21-22 жовтня, о 19:00 Львівський академічний театр ім. Леся Курбаса (вул. Леся Курбаса, 3) представляє виставу «Ножі в курях, або Спадок мірошника»
Творці вистави «Ножі в курях, або Спадок мірошника» роздумують над зіткненням світоглядних моделей і систем мислення. Забобонному і апріорі упередженому способу дивитися на речі протиставляється відкритий і гуманний погляд нової людини, сповненої невситимою жагою до постійного пізнавання і відвагою бути самітним відлюдником..
Вартість квитків: 80-200 грн.

Музика

22 жовтня, о 17:00 у Львівській обласній філармонії відбудеться концерт «Canto bravo».

Концерт класичної музики, яка незмінно торкається серця. Барокові віртуози Йоганн Себастьян Бах і Георг Фрідріх Гендель. Знані й улюблені твори визнаних класиків у затишній камерній атмосфері.

Концерт з двох частин представить як соло-композиції, так і твори у супроводі Академічного інструментального ансамблю «Високий Замок» під керівництвом Андрія Яцківа. Не обійдеться й без цікавинок. Солістка Віталія Голубнича зазначила, що на концерті відома класика зазвучить у виконанні не зовсім звичних інструментів. Зокрема, солістка Марґарета Сторонянська виконуватиме твори на бандурі. А що цей інструмент вельми та своєрідний, то й виконання буде небанальним. Ансамбль «Високий Замок» теж використовує народні інструменти.
Вартість квитків: 50 грн.

22 жовтня о 19:00 на Львівський драматичний театр ім. Лесі Українки (вул. Городоцька, 36) кличе на концерт Міська Барбари «Радіо Афродита 2.0.17».
«Радіо Афродита 2.0.17» – Міськова спроба уявити, як звучали б українські хіти ХХ століття на радіостанції УПА, якби її не знищили і вона б до сьогодні крутила нашу музику.
Вартість квитків: 150-300 грн.

Кіно

«Планета кіно» ТРЦ «King Cross Leopolis» (вул. Стрийська, 30) запрошує на пригодницький фільм «Сторожова застава».
Сонячне затемнення призвело до активізації часового порталу. Не розуміючи, як це сталося, хлопець на ім’я Віктор (Данило Каменський) опиняється не в своєму часі, а у далекому минулому, на тисячу років раніше. Зустрівшись з трьома безстрашними воїнами Олешком, Іллею та Добринею, Вітя легко здогадався що перед ним славнозвісні билинні богатирі. Хлопець не тільки потрапив в епіцентрі боїв між половцями і русичами, але і сам став до бою.
Пригодницький фільм «Сторожова застава» – робота українських кінематографістів. В основі сюжету однойменна книга Володимира Рутківського. Сашко Дерманський та Ярослав Войцешек переробили сценарій, адаптувавши його до специфіки жанру. Для режисера Юрія Ковальова картина є дебютною на великому екрані. Крім українських глядачів, фільм побачать відвідувачі кінотеатрів у Франції та ряді інших країн.
Час сеансів у суботу та неділю CINETECH+ 2D (10:30; 15:00; 17:15; 18:00; 19:10)
Вартість квитків: 70-140 грн.

Виставки

До 29 жовтня у відділі Українське мистецтво ХХ ст. Відділ НМЛ ім. Андрея Шептицького (вул. Драгоманова, 42) триватиме виставка Kein Name Мірослава Балки (PL).

Під час виставки будуть представлені роботи 1999-2007 рр., що становлять безпосереднє звернення до спадщини авангарду. Мірослав Балка є одним із найвидатніших сучасних митців у світі, багато разів виставлявся на найпрестижнішій світовій презентації мистецтва якою є Міжнародне Бієнале мистецтв у Венеції. Належить до елітарної гілки митців, які були запрошені до реалізації персональних специфічних сайтових проектів у Tate Modern Turbin Hall у Лондоні. Його роботи знаходяться в колекції Музею сучасного мистецтва в Нью-Йорку.

Виставка ретро-листівок «Carte postale: жінка на зламі епох» триватиме у Львові до 29 листопада у Львівській національній галереї мистецтв (вул. Стефаника, 3)
Виставка ретро-листівок кінця ХІХ – початку ХХ століття з приватної колекції Оксани Бобошко-Вандеховен. Ілюстровані поштові листівки, найчастіше з зображенням жіночої постаті – зробили значний вклад у розповсюдження сецесії. Саме «прекрасна стать» пропагувала новий стиль, який мав виразне феміністичне забарвлення. Вітальні могутні сили природи і жіноцтва, як їх втілення – це улюблені мотиви сецесії.

Кінець ХІХ-початок ХХ століття – час становлення стилю модерн на теренах Галичини. У Кракові та у Львові особливості модерну мали віденське забарвлення й увійшли в історію мистецтва як явище сецесії.
Характерними як на предметах декоративно-ужиткового мистецтва так і в ужитковій графіці на почтових листівках зокрема, були зображення струнких, вигнутих, як стебло, жінок, з розпушеними пасмами волосся у дивних кучерях. Сецесійні художники обожнювали гармонійну єдність людини і природи, яка слугувала скарбницею, творчо інтерпретованих декоративних мотивів та форм.

Виставку під назвою «Олена Кульчицька (1877-1967). Народний одяг західних областей України. Акварелі. Малярство» відкрито в Художньо-меморіальному музеї Олени Кульчицької (вул. Листопадового Чину, 7).
Експонують 49 творів, на яких зображено український стрій із різних регіонів країни.
Водночас доктор мистецтвознавства Олена Никорак зауважила, що на картинах художниці зображено ті типи одягу, яких уже немає, відтак завдяки детальній роботі мисткині можна достовірно відтворити вишивку, яку одягав той чи інший регіон. Над цією виставкою, серією народної творчості, Кульчицька працювала ледь не півстоліття. Всього у цьому доробку налічується 429 одиниць. Як уже зазначено вище, у музеї представлена лише частина.
Експозиція працюватиме до 30 листопада.

Джерело: tvoemisto.tv

Додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини