ДФС прописала процедуру утилізації конфіскату на єврономерах

Проект подали на розгляд Кабміну

Державна фіскальна служба розробила проект постанови “Про утилізацію старих автомобілів, які перейшли в державну власність”.

Відповідна інформація опублікована на сайті відомства, – повідомляє znaj.ua

“На сьогодні відсутній чітко визначений механізм утилізації транспортних засобів, що переходять у власність держави за порушення митного законодавства. З огляду на таку ситуацію застосовуються різні підходи до організації такого процесу, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень. Крім того, відсутність єдиних підходів не дає змогу стверджувати про дотримання вимог природоохоронного законодавства при такій діяльності”, – йдеться в повідомленні.

Згідно з запропонованими змінами, фіскальна служба буде сповіщати власників про намір утилізувати авто за 15 днів. В цей термін власник повинен встигнути розмитнити машину або вивезти її за межі країни, заплативши штраф.

Рішення про утилізацію буде прийматися на підставі оцінки самої машини і витрат на її розмитнення і подальший продаж. Якщо сума зборів і податків на такі операції виявиться більше, ніж ринкова ціна авто на митній території України, комісія прийме рішення про утилізацію.

В іншому випадку автомобіль можуть передати держорганам, соціальним службам, дитячим будинкам та прийомним сім’ям. Однак це якщо автомобіль не порушує екологічних норм, тобто випущений не раніше 2010 року.

Крім машин на іноземних номерах, ввезених з порушенням митних норм, під дію постанови підпадуть ще і конфісковані за рішенням суду машини, що перейшли у власність держави і не відповідають діючим екологічним нормам.

Comments

comments